IPTV (Internet Protocol Television) (IPTV, IP-телебачення) — цифрове телебачення в мережах передачі даних по протоколу IP.

                  Головною перевагою IPTV є інтерактивність відеопослуг і наявність широкого набору додаткових сервісів (Video on Demand (VoD), TVoIP, Time Shifted TV, Network Personal Video Recorder, Electronic Program Guide, Near Video on Demand). Можливості протоколу IP дозволяють надавати не тільки відеопослуги, але і набагато більш широкий пакет послуг, в тому числі інтерактивних та інтегрованих.
Крім основних, IPTV може включати в базовий пакет послуг ряд додаткових сервісів (Video Telephony, Voting, Information Portals, Web, Games, MOD KOD). Це можливо на основі уніфікації і стандартизації різних кінцевих пристроїв, інтеграції звуку, відео і даних на основі IP-протоколу і надання послуг на єдиній технологічній платформі.
В IPTV є можливість використовувати для одного відеоряду двох і більше каналів звукового супроводу, наприклад українською та англійською мовами, самі канали при цьому поліфонічні.
Перевага IPTV перед аналоговим кабельним ТБ:

Зображення і звук якісніше, аж до HD  та 5.1-канального аудіо;
Інтерактивність (можливість переглянути, наприклад, довідку з фільму);
Сервісні можливості timeshift і video-on-demand.

Класична схема побудови мережі в квартирі абонента, з метою отримання послуги IP-телебачення на телевізорі та інших мультимедійних пристроях, наведена на наступному малюнку.

image002

Ретрансляція  каналів здійснюється згідно ліцензії НРУ № 1111-п від 28.09.2012