ОТТ/IPTV  (Internet Protocol Television) (IPTV, IP-телебачення) — цифрове телебачення в мережах передачі даних по протоколу IP.

                  Головною перевагою IPTV є інтерактивність відеопослуг і наявність широкого набору додаткових сервісів (Video on Demand (VoD), TVoIP, Time Shifted TV, Network Personal Video Recorder, Electronic Program Guide, Near Video on Demand). Можливості протоколу IP дозволяють надавати не тільки відеопослуги, але і набагато більш широкий пакет послуг, в тому числі інтерактивних та інтегрованих.
Крім основних, IPTV може включати в базовий пакет послуг ряд додаткових сервісів (Video Telephony, Voting, Information Portals, Web, Games, MOD KOD). Це можливо на основі уніфікації і стандартизації різних кінцевих пристроїв, інтеграції звуку, відео і даних на основі IP-протоколу і надання послуг на єдиній технологічній платформі.
В IPTV є можливість використовувати для одного відеоряду двох і більше каналів звукового супроводу, наприклад українською та англійською мовами, самі канали при цьому поліфонічні.
Класична схема побудови мережі в квартирі абонента, з метою отримання послуги IP-телебачення на телевізорі та інших мультимедійних пристроях, наведена на наступному малюнку:

  Архитектура IPTV платформы

image002

                                                     Архитектура OTT TV платформы

Що таке OTT (Internet-TV).

У моделі OTT у видавця є прямий канал комунікації зі споживачем, незалежно від Інтернет-провайдера або кабельного оператора. Підхід OTT виявляється настільки незалежним від користувацького обладнання, наскільки це взагалі можливо. Доступ споживача до ТБ не обмежений його телевізором у вітальні.Завдяки відкритим стандартам і форматам, у OTT може бути таке ж майбутнє, яке у Веб сьогодні.OTT обіцяє значно ширший вибір медіа-продуктів, програм і передач, ніж ми звикли бачити на звичайному ТБ, і значно більший контроль — коли, де і хто дивився ці передачі.